Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579
Barbicide – Nie zapominaj o myciu przed dezynfekcją! – Fryzjer polski

Barbicide – Nie zapominaj o myciu przed dezynfekcją!   

Sanityzacja i higiena w salonie to równie ważny proces jak dezynfekcja. Mycie to pierwszy etap dekontaminacji polegający na usuwaniu zanieczyszczeń z dłoni, powierzchni, akcesoriów i narzędzi w salonie fryzjerskim i kosmetycznym. Niewłaściwe jest myślenie, że skoro używamy środków do dezynfekcji, bądź autoklawu do sterylizacji, to proces mycia jest stratą czasu. Pamiętajmy, że każdy etap dekontaminacji (mycie, dezynfekcja i sterylizacja) jest ważny do zachowania najwyższego standardu higieny w salonie.

dezynfekcja barbicide

Proces usuwania z życia ludzkiego czynników zagrażających zdrowiu, osiągany poprzez mycie określany jest jako HIGIENA i dotyczy każdego człowieka.

Natomiast proces dążący do eliminacji możliwie dużej liczby mikroorganizmów na powierzchniach i przedmiotach codziennego użytku, przeprowadzany za pomocą zwykłych środków myjących to SANITYZACJA. Każdy człowiek jest zobowiązany do przestrzegania zasad higieny i sanityzacji. Fryzjer, kosmetyczka w sposób szczególny muszą przestrzegać zasad wstępnej dekontaminacji ze względu na duże prawdopodobieństwo naruszenia ciągłości tkanek ludzkich i bezpośredni kontakt ze skórą klienta, a tym samym większe ryzyko przeniesienia zakażeń.

MYCIE RĄK:

Czynność konieczna przed przyjęciem klienta, przed założeniem rękawiczek jednorazowych, po zdjęciu rękawiczek, po zakończonym zabiegu. Do mycia rąk używamy zwykłego mydła, a następnie preparatu do dezynfekcji dłoni. Stosowanie preparatów z alkoholem (etanolem) nie jest konieczne, ponieważ skutecznie niszczy on również te „dobre” dla organizmu bakterie, a tym samym zmniejsza ogólną odporność organizmu. Polecamy bezpieczny dla dłoni preparat Barbicide Hand Sanitizer; mycie według znanego schematu Ayliffe’a, każdy etap obejmuje 5 ruchów „tam i z powrotem”, a czas trwania czynności to min. 1 minuta; ma na celu uzyskanie statystycznie większej redukcji liczby drobnoustrojów przejściowych niż przy codziennym myciu rąk. Zwykle myjemy dłonie ok. 10–20 s (po 30 s flora bakteryjna zmniejsza się około 100-krotnie).

MYCIE POWIERZCHNI:

Sprzęt i powierzchnie minimalnego ryzyka stanowiące małe zagrożenie przeniesienia zakażenia, np. ściany, podłogi, meble, nie muszą być rutynowo dezynfekowane, a jedynie poddawane czyszczeniu i myciu po każdym dniu pracy; sprzęt i powierzchnie o wysokim ryzyku przeniesienia zakażenia (miejsce wykonywania usługi fryzjerskiej i kosmetycznej) muszą być myte i dezynfekowane po każdym kliencie. Do mycia powierzchni polecamy stosować dedykowane salonom fryzjerskim środki, które usuną zabrudzenia skuteczniej niż ogólnie dostępna chemia gospodarcza do użytku domowego.

Poniżej przedstawiamy procedurę sanityzacji powierzchni w salonie fryzjerskim w oparciu o doświadczenia firmy Kazaro oraz dystrybutora marki Barbicide – produktów do dezynfekcji i higieny na najwyższym poziomie.

1. Fotele, lustra, suszarki do włosów, lokówki, prostownice:

A także wszelkie inne powierzchnie z akrylu czy chromu. Spryskać preparatem Ship Shape, pozostawić na chwilę, a następnie zebrać preparat i wytrzeć powierzchnię wilgotną ściereczką z mikrofazy.

2.Grzebienie, szczotki i wałki:

Do umywalki wlać preparat Ship Shape i namaczać przedmioty tak długo, aż farba do włosów, tłuszcz, lotion czy brud wypłyną na wierzch, następnie obficie spłukać wodą, preparatem Ship Shape można również bezproblemowo czyścić szczotki z naturalnego włosia oraz szczotki z drewnianymi rączkami. 3. Meble tapicerowane ekoskórą – codzienne zabrudzenia: czyścić gąbką lub delikatną szmatką nasączoną roztworem wody z mydłem, delikatnym detergentem (płyn do mycia naczyń) lub preparatem Ship Shape, preparat Ship Shape przeznaczony jest do usuwania zabrudzeń w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, doskonale usuwa lakiery, maski, oliwki z powierzchni mebli tapicerowanych. Wystarczy spryskać zabrudzoną powierzchnię środkiem Ship Shape i wyczyścić delikatną szmatką, nadmiar detergentu na czyszczonej powierzchni usunąć zwilżoną wodą szmatką i wytrzeć do sucha, nie dopuszczać do intensywnego namoczenia tapicerki.

4. Meble tapicerowane ekoskórą – miejscowe, intensywne zabrudzenia:

Mocno zabrudzone powierzchnie spryskać preparatem Ship Shape, pozostawić na parę minut i czyścić gąbką lub delikatną szmatką, zabrudzenia od dżinsów czyścić środkiem Kill Blue po usunięciu zabrudzenia jednym z ww. preparatów czyszczoną powierzchnię przetrzeć zwilżoną wodą szmatką i wytrzeć do sucha, nie dopuszczać do intensywnego namoczenia tapicerki Ważne!!! Czyszczenie tapicerki foteli, leżanek preparatami przeznaczonymi do skóry naturalnej lub użycie niewłaściwych preparatów czyszczących i konserwujących (w szczególności na bazie chloru, silnych utleniaczy) może spowodować usztywnienie i po czasie pękanie materiału, a także zmianę koloru i połysku powierzchni tapicerki.

5. Udrażnianie odpływów (myjki do włosów):

Wlać Drożny Odpływ w ilości 200 ml do odpływu, odczekać 15 minut, a następnie spłukać dużą ilością wody, Drożny Odpływ został stworzony specjalnie do rozpuszczania włosów, pozostałości szamponów i odżywek oraz posiada działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, Drożny Odpływ stosowany zgodnie z instrukcją nie uszkadza rur i przewodów! Nie zawiera chloru, jest bezzapachowy i można udrażniać nim odpływy nawet w obecności klienta.

6. Mycie podłóg:

Odmierzyć 50 ml preparatu Sparkle i dodać go do 10 l wody – przy bardzo silnych zabrudzeniach zastosować podwójną ilość preparatu, Sparkle bez trudu usuwa ze wszystkich podłóg takie zabrudzenia jak pozostałości lakieru do włosów czy szamponu, a przy tym się nie pieni, Sparkle to skuteczny i ekonomiczny koncentrat do mycia podłóg. Dbaj o higienę swojego salonu, a powiew czystości sam przyciągnie do Ciebie klientów.

Małgorzata Kawka
Mgr chemii

Barbicide Polska

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera