Zespół Davines na Fashion Expo w Szczecinie   

 
Davines na Fashion Expo 2016Ponad 300 fryzur, topowe marki z całego świata, 19 pokazów mody w 48 godzin i ciągle powracające pytanie: jak przenieść wizję z głowy projektanta na głowy modelek i modeli? Odpowiedź znalazł 20-osobowy zespół Rafała Potomskiego, który stworzył fryzury podczas Fashion Expo w Szczecinie w dniach 2-3 kwietnia 2016 r.
 

W ciągu dwóch dni, na 35-metrowym wybiegu swoje kolekcje zaprezentowało 19 projektantów. Różniło ich wszystko: inspiracje (od lat 50. XX wieku po współczesność), opowiadane historie, wykorzystywane materiały. Łączyła chęć zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Wspólnym mianownikiem dla fryzur stworzonych przez zespół Davines były rozwiązania dla upięć updo, a także zaczesanych na gładko do tyłu. Na wybiegu królowały proste i rozpuszczone włosy. Zaskakiwały pełnią objętości. Pojawiły się również fryzury męskie inspirowane latami 50., jak również upięciem updo. Casualowe propozycje wymagały akcentów inspirowanych „street lookiem”.

Cieszę się, że zostałem zaproszony do udziału w szczecińskim Fashion Expo. Muszę przyznać, że był to, jak dotąd, jeden z najtrudniejszych projektów mojego zawodowego życia. Zmierzyłem się z marzeniami stylizacyjnymi 19 projektantów. Każdy z nich był indywidualistą i oczekiwał propozycji fryzur stworzonych specjalnie dla jego kolekcji – podkreśla Rafał Potomski freelancer marki Davines i ambasador linii More Inside Davines. To on był szefem zespołu fryzjerów podczas Fashion Expo w Szczecinie.

Davines na Fashion Expo 2016

„Wyobraźnia, doskonały warsztat i precyzja” – te zalety ekspertów najczęściej chwalili sami projektanci. W jaki sposób rekrutowano zespół? Aby wyłonić tych najlepszych, Davines zorganizował konkurs. – Dziękuję Katarzynie Chmielewskiej z Davines za fantastyczną koordynację tego projektu. Spośród ponad 50 zgłoszeń wybrałem 20 wyjątkowych fryzjerów. Udało się nam stworzyć zespół nie do pokonania. Tylko dzięki niemu zrealizowałem marzenia projektantów – podkreśla Rafał Potomski.
  

Zespół Rafała Potomskiego (AtelieRPotomski, Kraków) podczas Fashion Expo w Szczecinie stworzyli:
 

– Irena Bzdoń, Salon Irena Bzdoń, Lublin
– Patryk Chwesiuk, Chwesiuk Hair Design Studio, Żary
– Ewelina Chwierut, Studio Fryzjerskie, Nowa Wieś
– Sebastian Curyło, Pracownia Fryzur Sebastian Curyło, Tarnów
– Edyta Czaja, Salon Fryzur Edyta Czaja, Gorzów Wielkopolski
– Radosław Galiński, Centrum Urody Moss, Kraków
– Daniel Jamróg, Jamróg Pracownia Fryzur, Tarnów
– Julianna Janczak, Hair by Jul, Wrocław
– Kamil Kaczmarek, U Fryzjerów, Warszawa
– Katarzyna Kałamała, Salon Diva, Pszczyna
– Emilia Kurzawska, Beauty and Art. Studio Urody, Ostrów Wielkopolski
– Klaudia Mrozik, Salon Diva, Pszczyna
– Agnieszka Pasiowiec, Fryzjerskie Atelier Katarzyna Klim, Szczecin
– Agnieszka Piskozub, Salon Aga – Agnieszka Piskozub, Bydgoszcz
– Daniel Piwowar, Fryzjer Piwowar, Kraków
– Iwona Rydecka, Salon fryzjerski La Carre, Jelenia Góra
– Marek Sadowski, Chwesiuk Hair Design Studio, Żary
– Joanna Sawicka, Salon Fryzjerski Joanna Sawicka, Sępólno Krajeńskie
– Weronika Wysocka, Salon Maniewski, Warszawa
– Błażej Żabicki, Salon Diva, Pszczyna
  

Materiały: Davines

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera