Trwała ondulacja wraca do łask !   

Od kilku sezonów na pokazach mody i fryzjerskich show obserwujemy powracające tendencje – loki. Trwała ondulacja jest narzędziem, które można wykorzystać do utrwalenia przez dłuższy czas loków na włosach. Dzięki nowym technikom trwałej ondulacji fryzjer może nadać włosom klientek dynamiczności oraz podkreślić indywidualny styl każdej kobiety.

artego trwała ondulacjaTrwała ondulacja to zabieg polegający na zmiękczeniu keratyny włosów poprzez zastosowanie chemicznego procesu redukcji. We włosach są trzy rodzaje mostków (wiązania poprzeczne keratyny):
1. wodorowe- są to nietrwałe wiązania, które zostają zerwane podczas mycia włosów i odbudowane poprzez zabieg suszenia,
2. mostki jonowe (solne)- zostają one całkowicie zerwane pod wpływem substancji
zasadowych a odbudowane pod wpływem kwasów,
3. mostki siarkowe- są to najtrwalsze wiązania i zostają zerwane podczas zabiegu trwałej ondulacji i odbudowane pod wpływem utrwalacza.

Podczas ondulowania włosów atomy wodoru znajdujące się w płynie do trwałej rozrywają wiązania siarka-siarka i łączą się z atomami siarki z mostków di siarczkowych w innym położeniu. Za właściwy skręt włosów podczas trwałej odpowiada 20-30% przerwanych mostków siarkowych, a następnie odbudowanych w nowym miejscu. Podczas zabiegu trwałej ondulacji zmiany zachodzą w warstwie korowej włosa. Inne partie włosa osłonka i rdzeń pozostają nienaruszone.


Sprostać oczekiwaniom klientki

W czasie rozmowy z klientką fryzjer poznaje jej oczekiwania, charakter pracy oraz styl życia. Ważne jest, aby dostosować formę fryzury tak, by harmonizowała z osobowością klientki. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zastanowić się jakie zadanie na włosach ma spełnić zabieg trwałej ondulacji. W zależności od oczekiwanego efektu należy dobrać odpowiednie wałki np.:

– cienkie wałki dają drobne loczki (ten rodzaj wałków jest idealny do włosów cienkich, które nie mają własnej sprężystości; trwała wykonana na cienkich włosach, nakręcona na grube wałki nie daje pożądanego efektu- loki są zbyt rozluźnione);
– wałki średniej grubości dają duże loki ( ten rodzaj wałków wybieramy przy włosach normalnych i grubych);
– grube wałki dają łagodny skręt ( ten rodzaj wałków wybieramy przy włosach normalnych i grubych).

Na końcowy efekt fryzury wpływają przede wszystkim techniki nawijania włosów na wałki.

Do dyspozycji mamy cztery różne techniki:

1. Odwrócone – stosowane w celu uzyskania naturalnego efektu skrętu czy w przypadku tzw. wicherków na szczycie głowy;
2. Zwiększające puszystość – stosowane przy włosach cienkich;
3. Płaskie – stosowane, kiedy chcemy spłaszczyć poszczególne partie włosów;
4. Nachylone – stosowane w przypadku, kiedy chcemy uzyskać skręt tylko na końcach włosów.

Siłę skrętu włosów możemy regulować poprzez wybór 3 różnych metod ondulowania włosów. Możemy nawinąć mokre włosy na wałki i następnie nasączyć je płynem. Dzięki temu uzyskamy miękki i naturalny skręt. Drugą metodą jest nawijanie włosów na wałki, które są już nasączone płynem do trwałej ondulacji. Celem tej metody jest uzyskania silnego, elastycznego i trwałego skrętu. Jeśli chcemy zróżnicować rodzaj loków w pewnych partiach włosów to możemy wykonać powyżej opisane techniki przy tworzeniu jednej fryzury i wtedy zastosujemy metodę mieszaną.

Płyny do trwałej ondulacji

Przy wyborze płynów do trwałej ondulacji należy zwrócić uwagę czy ich skład jest wzbogacony o składniki, które chronią włosy podczas zabiegu oraz czy sprawią, że włosy po zabiegu będą miały zdrowy wygląd. Specjaliści marki artego stworzyli dwa rodzaje płynów do trwałej, które nazywają się Pretty Curl oraz WWW. W ich skład wchodzą: proteiny z mleka i jedwabiu, pantenol oraz syntetyczne polimery błonotwórcze. Dzięki pantenolowi, którego cząstki łączą się z cząsteczkami wody włosy utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia. Proteiny z mleka są odpowiedzialne za naprawę i odbudowę uszkodzonych włókien keratynowych podczas zabiegu trwałej ondulacji. Fibroina i Serycyna (proteiny jedwabiu) są białkami bardzo podobnymi do keratyny. Wypełniają one ubytki na powierzchni łusek włosa. Po zabiegu trwałej ondulacji bardzo ważne jest zamknięcie łusek włosów i w tym celu w skład płynu neutralizującego wchodzi syntetyczny polimer błonotwórczy, który wspomaga działania serycyny w ostatecznym zamknięciu łusek włosa i przez to włosy po zabiegu stają się gładkie i błyszczące. Włosy są również zdyscyplinowane i łatwiej się rozczesują.

Wybierz coś dla siebie

Ostatnimi czasy trwała nie cieszyła się w Polsce dość dużym uznaniem. Stała się domeną dojrzałych kobiet, dla których jest to swego rodzaj fryzurą. W poniższych propozycjach można zobaczyć alternatywne sposoby wykorzystanie tego zabiegu, który nadaje formę włosom i jest narzędziem do stworzenia ciekawej i czasami awangardowej fryzury.

Burza loków
artego trwała ondulacjaJest to idealna forma fryzury dla młodych kobiet pragnących mieć sprężyste loki na całej długości włosów. Do stworzenia tej fryzury zostały wykorzystane dwa rodzaje wałków. Od nasady włosy były kręcone na cieńsze wałki, natomiast końce zostały zakręcone na grubsze wałki. Po zakończonym zabiegu włosy zostały wystylizowane kremem modelującym TWIST UP artègo i wysuszono włosy suszarką z dyfuzorem. Następnie podkreślono kształt loków pastą nadającą połysk FINGER PRINTS artègo.

Avangarda
artego trwała ondulacja
Doskonała propozycja dla klientek odważnych, lubiących awangardę. Połączenie z odważnym kolorem włosów sprawi, że ta fryzura na pewno będzie wzbudzała zainteresowanie otoczenia. Zabiegowi ondulowania zostały poddane tylko te włosy, na których chcieliśmy uzyskać skręt. W celu podkreślenia ostatecznego efektu na włosach zaaplikowano piankę MIRACLE MOUSSE artègo . Wysuszono włosy pracując palcami, podkreślając wyrazistość loków. Dla utrwalenia skrętu zastosowano pastę nadającą połysk FINGER PRINTS artègo . Proste partie włosów wygładzono płaską szczotką.


Ożywienie

artego trwała ondulacjaCzasami nasze klientki pragną odmiany i innego wyglądu, ale długość ich włosów nie pozwala na stworzenie innej formy. Ta propozycja jest skierowania do kobiet, które pragną ożywić swoje krótkie włosy. W tym celu zostały użyte klasyczne grube wałki. Podczas stylizacji na odsączonych z nadmiaru wody włosach zastosowano żel SHAPING GLAZE artègo . Włosy pozostawiono do naturalnego wyschnięcia. Następnie stylizowano włosy stosując spray mocno utrwalający HOT SHOT artègo.

Romantica
artego trwała ondulacja
Jest to propozycja dla kobiet, które mają półdługie włosy. Dzięki zastosowaniu zabiegu trwalej ondulacji włosy zyskują puszystość, ale bez przesadnej objętości. W tym celu zostały użyte papiloty, na które nakręciliśmy włosy wybierając dość grube trójkąty. Po zabiegu wystylizowaliśmy wilgotne włosy używając kremu modelującego TWIST UP artègo . Włosy zostały wysuszono suszarką przy użyciu dyfuzora. Powstałe fale podkreślono stosując pastę nadająca połysk FINGER PRINTS artègo.

Materiały: Artego

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera