Szymon Niemczyński – instruktor Kemon   

Swoją drogę we fryzjerstwie rozpocząłem w 1996 roku, po zakończeniu szkoły fryzjerskiej w miejscowości Wyrzysk w województwie wielkopolskim. Rzemiosła uczyłem się u Pani Łucji Rusieckiej, która do dnia dzisiejszego jest dla mnie wzorem do naśladowania. W mojej pracy zawodowej przyświeca mi motto, którym cały czas się kieruję: „Rzeczy proste są zawsze najbardziej niezwykłe i tylko otwarty umysł potrafi je pojąć”.

Szymon NiemczyńskiPracując z klientami, zawsze bacznie wsłuchuję się w to, czego oczekują i pragną, dokładam do tego swoją wiedzę i umiejętności, aby finalnie osiągnąć pełne zadowolenie osób, które powierzyły mi dbanie o ich wygląd.

Ta praca jest wspólnym poszukiwaniem rozwiązań, jest swojego rodzaju pełną symbiozą klienta, fryzjera, wiedzy i umiejętności. Uwielbiam balans między formą i kolorem, równowagę między formą użytkową a kreatywnością. Takie podejście pozwala mi realizować marzenia moich klientek. Cały czas pracuję nad swoim warsztatem technicznym, stąd systematyczne wizyty w różnych akademiach, takich jak Kemon, Vidal Sassoon, Sanrizz, Toni&Guy.

Z marką Kemon jestem związany od 2009 roku, natomiast jako instruktor od 2010. Prowadzę wraz z żoną Agnieszką salon w samym sercu gdańskiej Starówki. Praca w duecie jest wspaniała, Agnieszka prowadzi salon od strony biznesowej, a ja w tym czasie zajmuję się tym, co robię najlepiej – dbam o piękno naszych klientek. Od niedawna prowadzę także Akademię Fryzjerską Szymon Niemczyński, w której realizuję szkolenia dla marki Kemon w zakresie strzyżeń i koloryzacji. Praca instruktora marki otworzyła mi nowe perspektywy i możliwości jeszcze bardziej precyzyjnego poznania zagadnień pracy fryzjera. W pracy instruktorskiej uczę się logicznego pojmowania technologii, chemii oraz technik strzyżeń. Wraz z marką Kemon pokazuję, jak wykorzystywać do maksimum dostępną technologię oraz jak stosować produkty, a nie jak szukać ich zastosowania.

Materiały: Fale Loki Koki

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera