Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579
TOMASZ BRONOWICKI: QUIFF DAVINES – Fryzjer polski

TOMASZ BRONOWICKI: QUIFF DAVINESQuiff Kompozycja wypracowanych, charakterystycznych kształtów i kontrastujących, jednakże starannie dopasowanych do całości akcentów kolorystycznych.

Kolorystyka i swoisty geometryczny sposób oddzielania kontrastowych intensywnych barw na plakatach Saul’a Bass’a stał się natomiast inspiracją koloryzacji.

Równocześnie to intensywne poszukiwanie kreatywnych impulsów napotyka na rygorystyczny formalizm zdjęć Herba Rittsa. Gwiazdy obserwowane i portretowane za pomocą zdecydowanych cięć światła i precyzyjnych form geometrycznych. Twarze i ciała modelowane światłem i silnymi kontrastami, podkreślającymi ich osobowość.

To kobiecość w całej swej rozciągłości: wieloaspektowa, aktualna i zaskakująca ale również wyraźna wizja w ujęciu czarno-białym. Czyste, wibrujące cięcia, bez kompromisów czy nawiązań do tego, co już wcześniej pokazano.

Quiff oznacza spojrzenie w przeszłość, aby ujrzeć to, co dopiero przed nami.