Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579
Dekoloryzacja ColorPeel – jak ją wykonać – Fryzjer polski

Dekoloryzacja ColorPeel – jak ją wykonać   

Dekoloryzator ColorPeelDekoloryzator do włosów farbowanych marki Prosalon – ColorPeel – to idealne rozwiązanie dla włosów farbowanych, stosowane w celu całkowitego usunięcia koloru. ColorPeel to łagodna dekoloryzacja bez amoniaku, nienaruszająca naturalnego pigmentu włosów oraz umożliwiająca natychmiastową aplikację nowego koloru. Jak stosować preparat marki Prosalon, by osiągnąć zadowalające efekty? Poniżej krok po kroku prezentujemy właściwą aplikację dekoloryzatora ColorPeel Prosalon.

KROK 1:
Należy przeprowadzić diagnozę włosów, czyli jaki jest ich kolor, czy równomierny na całej długości. W tym przypadku modelka ma włosy farbowane, kolor na poziomie 2. Naszym celem będzie uzyskanie koloru włosów na poziomie 6.
KROK 2:
Przed użyciem zawartości obu buteleczek wstrząsnąć. W plastikowej miseczce zmieszać reduktor ( butelka oznaczona nr 1) z aktywatorem ( butelka oznaczona nr 2) w proporcjach 1:1
KROK 3:
Równomierne rozprowadzić mieszaninę od połowy długości włosów ku ich końcom.
KROK 4:
Następnie uczynić to samo, tym razem poczynając od nasady aż do połowy ich długości. Ważne, aby wykonać tę czynność natychmiast po połączeniu (zmieszaniu) aktywatora z reduktorem, ponieważ produkt traci swoje właściwości wraz z upływem czasu.
KROK 5:
Przykryć włosy foliowym czepkiem lub folią fryzjerską w celu maksymalnego ograniczenia dopływu tlenu i pozostawić na 10-30 minut, kontrolując efekt, co 5 minut.
KROK 6:
W ostatniej fazie zabiegu można zastosować źródło ciepła, jednak nie dłużej niż od 5 do 8 minut.
KROK 7:
Dokładnie umyć włosy szamponem głęboko oczyszczającym pro salon. W tym celu, nie spłukując preparatu Color peel zwilżyć włosy wodą, nałożyć szampon oczyszczający, a następnie szorując intensywnie włosy o włosy wytworzyć pianę i spłukać. Czynności mycia powtórzyć 3 razy.
KROK 8:
W celu sprawdzenia efektu odbarwienia, na wybrane pasmo włosów nałożyć 3% utleniacz, a następnie spłukać go po upływie 2-3 minut. Jeżeli na wybranym paśmie efekt jest niezadowalający i włosy są zbyt ciemne, całą procedurę odbarwienia należy powtórzyć jeszcze raz.
KROK 9:
Należy pamiętać, że nawet dwukrotne odbarwienie nie jest w stanie usunąć z włosów wszystkich rozdrobnionych cząsteczek pigmentów. W trakcie kolejnej aplikacji farby, pod wpływem środków utleniających będą one miały tendencję do ujawnienia poprzedniego, ciemniejszego koloru. Bardzo ważne, zatem, aby do ponownej koloryzacji po odbarwianiu użyć farby do włosów o 2-3 poziomy jaśniejszej od koloru oczekiwanego finalnie.

Dekoloryzator Color Peel dostępny jest w sklepie LokiKoki.pl.Materiały: Fale Loki Koki

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera