Artego Nordisk – skandynawskie blondy   

Prezentujemy Nordisk – najnowszą kolekcję marki Artego na jesień 2014. Nordisk to propozycje najmodniejszych odcieni blondu, inspirowane niezwykłą urodą mieszkańców Skandynawii.

Nordisk w językach skandynawskich oznacza północny. Skandynawia to wyjątkowy pod każdym względem fragment Europy. Wielu kojarzy się z wieczną zimą, surowym i chłodnym klimatem, dlatego postrzegamy stereotypowo ten kraj i jego mieszkańców. W rzeczywistości północny region jest fascynujący. Z jednej strony dziewicza przyroda, specyficzny klimat i wszystkim dobrze znana historia wikingów, z drugiej eleganckie i pełne życia stolice, nowoczesny design, a przede wszystkim oryginalni i ciekawi ludzie.

Obserwując mieszkańców krainy północy (Norwegów, Finów, Duńczyków i Szwedów), skandynawska uroda jak i ich mentalność stała się źródłem inspiracji dla marki artego. Cechą charakterystyczną ludzi zamieszkujących kraje północne są blond włosy. W palecie blondów artego można znaleźć odcienie odpowiednie dla każdego typu karnacji.

Przedstawiamy cztery niezwykłe stylizacje zainspirowane kolorami blondów artego oraz urozmaiconą Skandynawią. Nazwy stylizacji – Lekkert Sand, Tuhka, Platin, Brun – to odcienie blondów odpowiednio w języku: norweskim, fińskim, duńskim i szwedzkim.

LEKKERT SAND
artego kolekcja fryzur nordisk

TUHKA
artego kolekcja fryzur nordisk

PLATIN
artego kolekcja fryzur nordisk

BRUN
artego kolekcja fryzur nordisk

Fryzury: Krzysztof Pajor
Zdjęcia: Justyna Dudek
Make-up: Agata Kalbarczyk
Stroje: Jarosław Juźwin
Biżuteria: OXMO

Specjalne podziękowania dla: Wojciecha Zielińskiego, Marcina Machnickiego

Materiały: Artego

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera