Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /fryzjerpolski/wp-includes/plugin.php on line 579
Angelo Seminara – dyrektor artystyczny Davines – Fryzjer polski

Angelo Seminara – dyrektor artystyczny Davines   

Mówią o nim: prawdziwy rzemieślnik, człowiek, którego prace określają poczucie twórczej inteligencji. Nazywają go artystą. Odpowiadając na pytanie, kim byłby dzisiaj, gdyby nie fryzjerstwo – odpowiada: architektem. W tym roku po raz trzeci został wyróżniony tytułem „British Hairdresser of the Year”. W 2011 rozpoczął wspólpracę z firmą Davines i obecnie zajmuje stanowisko dyrektora artystycznego marki.

Angelo SeminaraAngelo Seminara rozpoczął karierę w 1983 roku jako praktykant w salonie fryzjerskim w małym włoskim miasteczku. Pięć lat później przeniósł się do Rzymu, gdzie podjął
pracę w Toni&Guy, jednak jego myśli cały czas krążyły wokół Londynu, a w szczególności jednego człowieka – Trevora Sorbie. Byłem zafascynowany jego innowacyjną twórczością…, znalazłem w jego pracach prawdziwe piękno – wspomina Angelo

Trevor, wspominając tamte czasy, mówi: – Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy poznałem Angela. Czułem jego ogromną pasję. Podszedł do mnie bezpośrednio, pokazał mi swoje prace i od razu było jasne, że to wyjątkowy człowiek. Nie wahałem się ani chwili, zatrudniając Angela. Widziałem, jak był chłonny pracy…, jego niesamowity sposób postrzegania włosów jako tkaniny. Wręcz rozkoszował się, tworząc nowe kształty i faktury, przesuwając granice tworzenia naturalnego piękna.

W niedługim czasie Angelo rozwinął się do honorowej roli Międzynarodowego Dyrektora Kreatywnego Akademii Trevor Sorbie. Ten czas zaowocował nie lada wyróżnieniem – zaszczytnym tytułem „British Hairdresser of the Year 2007”, które powtórnie otrzymał w 2010 roku.

Pracował na pokazach mody najwyższej rangi projektantów, takich jak: Chanel, Valentino, Hermes, Stella McCartney, Dolce&Gabana, Alexander McQueen czy Vivienne Westwood. Nowy Jork, Londyn, Mediolan i Paryż – to tam dzieła Angela zyskały międzynarodowe uznanie. Uwielbiam to, że w ten sposób moja praca jest częścią całego obrazu, gdzie tworzy się harmonia w każdym elemencie wyglądu – co tworzy fantastyczną całość – mówi Angelo.

Wśród wielu osiągnięć na przestrzeni lat, w 2011 roku Angelo podjął współpracę z marką Davines, obejmując stanowisko Dyrektora Artystycznego marki. Wspólna fascynacja Davines i Angela naturalnym pięknem zaowocowała wieloma wspaniałymi kolekcjami, m.in. Natura, Flamboyance, Powder i Living Jewels. Każda z kolekcji niesamowicie różna, a zarazem opierająca się na tych samych wartościach – naturalnym i ponadczasowym pięknie.

Wyróżniającym osiągnięciem stylisty jest zlecenie na zaprojektowanie i wykonanie siedemdziesięciu fryzur w niezwykłej
wystawie poświęconej najstarszemu francuskiemu domowi mody Chloé. Wystawa w Palais de Tokyo będzie przedstawiać najważniejsze momenty w historii ikony Chloé. Ostatnim, a zarazem największym osiągnięciem Angela Seminary, jest zdobycie po raz trzeci tytułu „British Hairdresser of the Year 2012”. Jest to przełomowy moment w historii kariery Angela, a zarazem w historii konkursu, gdyż jeszcze nikomu nie udało się zdobyć tego zaszczytnego tytułu trzykrotnie.

Pasja… kreatywność… naturalne piękno… Oto cały Angelo Seminara.

Materiały: Fale Loki Koki

REKLAMA
Dopisz się do naszego newslettera